Hola Amigos en Dinamarca.
Vi har lige haft lidt boevl med siden og billederne kommer senere.
Internettet driller os, og vi er naesten loebet toer for taalmodighed!!!
Denne dag er en stor dag; vi har faaet tildelt vores foerste opgave; at lave morgenmad til alle tropperne! Uhh...
Ellers har vi oplevet at vaere til Gudstjeneste, i en biograf i et storcenter, hvorefter vi tog til en anden biograf for at se film! Man kan tydeligt maerke at her haerger den patriarkalske fadertype - ingen information, alle skal bare foelge efter farmand.
Lisbeth har haft en god gang rejsesyge, saa det stod ud baade forfra og bagfra, men men det er heldigvis veloverstaaet. Kun appetiten mangler - den har Ninna til gengaeld genfundet!!!
I den kommende weekend moedes alle syv ABANSA-boernehjem her i Valencia til en stor fest, og herefter drager vi mod Barquisimeto. Altsaa paa soendag. Saa haaber vi paa at finde en bedre computer, og vise jer nogle billeder!
Tusind tusind TUSIND tak for jeres hilsner! Dem er vi saa glade for, rent faktisk er vi meget oppe at koere!!!
Vi har netop fundet ud af at vi i eftermiddag, skal have fire timers spanskundervisning! En pris af ca. 140.000 i alt. Puha, vi rige mennersker bliver ruineret!
Hav det godt!
Kaerlig hilsen Lisbeth y Ninna