Travelmarket Danmark
Vælg land:
Log ind
 

Gratis Rejsedagbog

 

 
australien » Gæstebog

  • Skriv i gæstebogen

  • Hej Leander,

    Faldt tilfældigt over din side, da jeg var en tur forbi stavepisker.dk - Godt at se at du har det godt :)

    Hilsen Lars Graversen
    (sysselting :P )

    69. | Graversen |

  • Glæder mig sq til du kommer hjem... ses om ikke så længe, søde...

    68. | Miss Chiang |

  • Puha har lige siddet og kigget på dine billeder.. Hvor er Michael blevet af??? Man kan jo slet ikke kende dig...
    Men sikke nogle oplevelser du kan tage med dig hjem.
    Så den lille kænguroounge Sandra stod med... Er det den du tager med hjem til mig???? Ja jeg har gjort lejligheden klar til min koala og kænguroo :)
    Hvis jeg ikke hører fra dig inden din hjemrejse, så må du have nogle dejlige dage og en god flyvetur. See you back in dk...

    67. | Camilla |

  • Ja det er mig igen..

    Har lige set dine billeder fra Darwin til Alice Springs og kan kun sige at jeg har været de fleste af stederne.. :-)
    Men ellers ser det lækkert ud, glæder mig til at høre om det når I er kommet hjem igen

    Hilsen
    Kasper

    66. | Kasper Bæk |

  • Hej du..

    Ja så er jeg landet hjemme i det danske land igen.. Det har småregnet det meste af i dag og så savner man sgu lidt Australien og Bali... Tak for din besked på min travellog, jeg har også nydt turen sammen med dig og det er helt klart noget jeg vil huske resten af livet!!!
    Nu må dig og Sandra nyde resten af jeres tur sammen og så snakkes vi ved når I begge kommer hjem til Dk

    Alt godt fra mig

    Kasper

    65. | Kasper |

  • Jamen man skal jo ogsaa se ung ud for at score de unge damer.. ikk?

    64. | Crockhunter |

  • For satan knægt, du ligner sgu en 17årig knægt sådan som du har tabt dig. Hold dig munter knægt vi ses herhjemme !

    63. | HalHård+Tina ( kusine ) |

  • Hey Mate

    Er sgu glad for at se at du nyder din tid som en del af det arbejdende folk, jeg rejser aber rundt og ser en masse uden at lave noget.. :-)
    Tak fordi du fik solgt bilen og jeg undskylder hvis jeg har lydt lidt sur men naar man bliver desperat saa ved man ikke hvad man goer!!
    Glaeder mig til at se dig/jer hjemme i Dk igen men indtil da vil jeg nyde min luksus ferie paa Bali... :-)

    Hilsen din tidligere rejsekammerat
    Kasper

    62. | Kasper |

  • Nu er det saadan at det er Queensland Australien der er Sunshine State, saa du skal ikke komme her og tro du er noget. :P

    Alt der har med aeglaeggende hoens eller ukrudt at goere, kan jeg helt sikker godt dele noget af min ekspertviden ud af.

    Jeg har desvaerre ikke rigtig haft en fridag den sidste uges tid, da jeg brugte den jeg havde til at saelge bilen. Dette har derfor betydet at jeg ikke har faaet toemt mit fulde hukommelseskort over paa en DVD og dermed ikke kan tage billeder inden. Men jeg lover det nok skal blive engang i naeste uge.

    61. | Crockhunter |

  • Greetings from Sunshine state!!

    He Heee Heee

    Vidste bare du var det oplagte emne som farmer!! Har du faaet lavet din profil paa farmerdating.dk?
    Nu du siger organisk familie.. Har hoert om en familie der bor paa Bornholm der lever for ingenting, men er selvforsynende.. Maaske du kunne yde dem lidt konsulentbistand?


    Ang. krokodillen til Morten.... Nope! IKKE nogen god ide.. Har lige hoert om en dame der blev tage med en crock under kjolen.. ogsaa selvom den var lille.. Tror det ville vaere bedre med en tand i en halskaede.. hvis du kan se det for dig

    Du maa hygge dig rigtig meget og give tarantello et klap paa skulderen fra mig :-)

    60. | Nanna |

  • Nu er det faktisk saadan at jeg er blevet klippet mens jeg er hernede. Faktisk er det slet ikke saa lang tid siden.
    Ja og Annie jeg lover at jeg nok skal komme hjem og saette gang i festerne igen. Eller jeg skal da goere et forsoeg.

    Ja hjemkomst burde vaere sidst i Maj til alle jer der ikke ved det endnu. Ja saa det er bare at saette kryds i kalenderen og goere klar til den helt store hjemkomstfest.

    Naar jeg kommer hjem Halvhaard, ja saa er det noget med squash 2-3 gange om ugen og jeg vil ikke hoere nogen argumenter for ikke at goere det. Ikke flere ture mod Svanemoellehallen der ender paa Hovedbanen og direkte ind paa Old English Pub.

    59. | Crockhunter |

  • Vi venter sq alle i spænding på den dag du kommer hjem, så der kan komme lidt fest og farver tilbage i vores liv... Indtil da må du hygge dig med komposten.

    Knus og kram, Annie

    58. | Miss Chiang |

  • For satan da... du er sgu da blevet en mager langhåret solbrændt fyr. Godt at du snart kommer hjem til DK, så du kan blive fedet lidt op, blive bleg og klippet igen ;-)

    Ps tag en lille bitte krokodille med hjem til mig PLZ,....... bare en lille bitte en

    57. | HalHård |

  • Hey Mr. Dundee

    Dejligt at se du stadig faar et par stykker paa opleveren! Det ser bare fantastisk ud det hele... men den store frugtplukker tror jeg aldrig du bliver.. ihvertfald ikke hvis man kun tager billeder af det..

    Tak for de tre knus!! Det var hyggeligt at besoege dem paa Ellehammersvej..

    Jeg er kommet godt til Florida, og det er fedt, men jeg er desvaerre kommet til at slette din mailadr. da jeg ryddede op.. vil du ikke vaere soed at sende den igen?

    Mange tak - og fortsat god tur - glaeder mig til at se flere billeder!!!

    56. | Nanna |

  • Hey Dundee dude.
    sødest dig, det er herlige billeder du har fået smidt ind, og de sidste er flotte. sikke nogle landskaber og områder i ser. spændende at følge med. jeg håber at i nyder livet og hvert et sek. en oplevelse for livet, men er ikke i tvivl med dig Mic at der i dit liv kommer rigtig mange fler fede oplevelser, på fuld tryk. DU ER HERLIG SKØN!!!! Stay gold D.Dude :)
    Knus fra Kbh. og det lune vejr som er på vej, det er bare rå energi til sjæl med blå himmel og solen der bage dejligt på ens ansigt. Har iøvrigt bestilt rejse til Rhodos først i juni med min veninde ymus, glæder mig !!! og til at se dig igen, take care

    55. | cat |

  • You will never be irish my friend. And you will never get a kiss out of me.

    Telt i regnvejr sutter numse..... ARGGGG

    54. | The crockhunter |

  • Kiss me im irish!

    53. | Halhård |

  • Surfs up Dude... herlige billeder, kan tydeligt se at du er en rigtig vandhund

    52. | HalHård |

  • Yes saa er jeg officielt hardcore surfer.

    Vi er nu oppe ved Byron Bay hvor vi skal surfer 3 dage mere.

    Hvis i synes de sidste billeder var flotte skal i se nogle af dem jeg har taget de sidste par uger. Jeg faar dem oploadet hurtigst mulig.

    51. | The crockhunter |

  • Godt du endelig fik sat nogle nye billeder op, så man kan se, hvad du går og foretager dig down under...

    Og hvad skete der lige med foden?? Du kommer da pænt meget til skade, når du er på ferie ;-) Be careful, my friend...

    Knus Annie

    50. | Miss Chiang |

  • For satan nogle lækre steder du oplever, kan godt se at vinteren i DK bleger lidt ved siden af.

    49. | HalHård |

  • Hold da op nogle flotte billede du har fået taget. Bliver jo helt misundelig og man kan hurtigt drømme sig væk :)
    Er godt at høre at du har det godt og nyder livet og får en masse oplevelser :)
    Pas på dig selv

    48. | Camilla |

  • Hej du...

    Lækre billeder, er bare ked af jeg ikke har været med til at opleve dem men jeg får nok rig mulighed for at se det samme eller noget andet når jeg nu vender tilbage igen..

    Glæder mig til vores surfcamp

    Kasper

    47. | Din "gamle" rejsekammerat |

  • helt rart at se der ogsaa er liv i Mr. USA. Ja jeg prQvede at ringe til dig den anden dag, men tror det var nat nede ved dig da din mobil var slukket.

    Kan vaere jeg flyver over USA paa vej hjem og kan maaske faa tid til at besQge alle jer derovre, men lover ikke noget endnu.

    Ellers er det noget med en strand der kalder lige nu..

    46. | The crockhunter |

  • Hej Michael

    Det lyder da herligt at du er kommet videre! Og selvfølgelig at du har fået nogen til at betale benzinen for dig, men det var jo næsten selvsagt.. for du er jo en lille hustler :-)

    Jeg glæder mig bare til at komme afsted nu, og ned til noget varme.. håber du kommer forbi engang.

    Pas nu på dig selv.

    45. | Nanna |

  • Tillykke med foedselsdagen. JA Ja kun et par uger for sent

    44. | Martin New York |

  • Det er da nogle total herlige kommentarer. Jeg er sikker paa halhaard har ret i krokodille historien. Michael er from som et lam og har ikke det der ligner temperament.

    43. | Martin New York |

  • Hej hej derhjemme..

    Skriver lige hurtigt her. Jeg er smuttet fra Sydney da det var ret dyrt at bo der. Bor pt. i tele sammen med 3 andre danskere som jeg er rejst lidt op af kysten med. Har det rigtig godt og nyder det simple liv. Nyder dog ikke altid at skulle dele luftmadres og vaagne op uden der er helt vildt meget luft i den.

    Naar jeg kommer til en computer og har lidt bedre tid end det her oploader jeg billeder og skriver en log til jer.

    42. | The crockhunter |

  • Hej Michael. Jeg er da glad for at høre at du fik brugt badekaret flittigt. Var vidst også på tide at du fik vasket al den farve af dig. Dog er jeg glad for at jeg har fået mit eget badekar i fred, selvom jeg da savner dig svømme rundt i det.. hehe...

    41. | Camilla |

  • Hvordan går det i Sydney???

    40. | Annie Chiang |

  • Kanel er kun noget man faar paa sin 25 aars fQdsag. Eftersom du ikke var her til at fejre den med mig, men valgte at sidde for dig selv paa en kedelig kold tirsdag aften, gaar jeg heller ikke ud fra at det havde den store interesse.. :P

    39. | The crockhunter |

  • Du kan være HELT rolig, jeg skal nok sørge for at du får kanel..... og det bliver ikke bare en SMULE ;-)

    38. | Halhård |

  • Tak tak... Tja hva betyder en fQdselsdag mellem venner :P

    Jeg havde ellers regnet med at du ville staa hernede og vaere her til at give mig kanel nu da jeg jo gav dig en smule sidste aar.

    Over and out

    37. | The crockhunter |

  • Tillykke med føsdagen Gamle Jas, UPS glemte det sgu. Giver dig bare kanel når du en gang kommer hjem

    36. | HalHård |

  • Hmm... jeg vil sq nok give Halhård ret.. brug krokodillehistorien ;-)

    I øvrigt nogle gode billeder du har fået taget dig i Melbourne... God fornøjelse med bilturen :-)



    35. | Miss Chiang |

  • Hold da op det lyder som noget af en historie...

    Men det er godt at du kunne slå fra dig :-) Din lille slagsbror....

    34. | camilla |

  • Ja ja en rigtig god røverhistorie, som om vi hopper på den. Jeg tror stadigvæk at det var i en kamp om livet med en KÆMPE krokodille at du brækkede den ;-)

    33. | Halhård |

  • For at stoppe diverse spekulationer i hvordan det hele er sket, har jeg lagt historien ind under beretninger.

    Evt. kommentarer kan skrives derinde.

    32. | Tyson |

  • Hejsa Camilla

    Michael er ikke kendt som den nærige person, medmindre sagen drejer sig om alkohol, så forvandler han sig jo straks til et monster.
    Jeg kender heller ikke så meget til den pågældende slagsmål, men jeg kan forestille mig at Michael i en brandert er blevet kærlig og forsøgt kysse ham, fyren har så nægtet at snave med Michael, og derefter er Michael blevet fornærmet og slået ham.
    Men Michael for dig og din æres skyld, synes jeg du skal gå efter "krokodille" historien ;-)

    31. | Halhård |

  • Haha, Halhård. Jeg synes at det er lidt voldsomt at sige at Michael er sådan en helt.
    Men han har stadig ikke fortalt hvorfor han kom op og slås, selvom man op til flere gange har spurgt... Jeg venter stadig i spænding...Var det fordi han prøvede at få en slurk af din flaske whiskey?????? Du plejer jo at være lidt grådig og nærrig når det kommer til at dele spiritus. Ja jeg kan vidst referere til Morten og Michaels bytur i Holstebro, hvor Michael ikke ville dele ud fra sine 2 flasker sprut... Hehe...

    30. | Camilla |


  • Hejsan Spar

    jeg synes at du skal fortælle folk den "virkelige" sandhed om din brækket hånd. Du så en krokodille som var ved at overfalde et lillepigebarn og derefter sprang du i floden og tog kampen op med den og reddede muligvis hendes liv, desværre blev du skadet under kampen, men så skulle folk bare se hvad der skete med krokodillen.

    29. | HalHård |

  • I was pretty drunk and didn´t feel it. Still don´t feel anything. But it was stupid to hit someone, and I only did it as the last possible option and it was in self defence.

    Hope the guy is okay, but he hit me twice so he had it comming.

    Milla jeg er ansvarlig og du maa aldrig give Haalhaard ret.

    28. | Mr. Tyson |

  • Ohhh my sweet little darling.. I can´t believe it... you in a fight... no, it must have been a terrible mistake... I am sure it wasn´t you fault... ;-)

    Please be careful and remember only to hit a guy when you are seriously drunk and can´t feel the punches coming...

    Yours truly, miss Chiang

    27. | Miss Chiang |

  • Hej Halhånd.

    Jeg tager mine ord i mig igen......

    26. | Camilla |

  • Hejsa Camilla

    Udfra de sidste billeder som Michael har lagt ind ( dem med hånden ), mener du så stadigvæk at han er den ansvarlige type
    ;-)

    25. | HalHård |

  • Ohoej bassemand, er godt at se du ikke er stoppet med at drikke paa trods af i er taget til Melbourne :D Skulle hilse fra Jonas, saa kan du faa lov at hilse Kasper fra os begge..Haaber vi ved et eller andet maerkeligt sammentraef moedes igen, savner vores maerkelige byture..brr..underlig mave..

    Keep on drinking
    -Peter

    24. | Peter downunder |

  • Jeg vil gerne til Mich´s forsvar sige at han altid er den ansvarlige. Han var da skyld i at ham og mig fik nogle dejlige nye venner på Fik-Ret for snart et år siden. Det var en fantastisk aften hvor Mich lærte hvor lang en tommestok er...

    23. | Camilla |

  • Ja man må sige, at du på ingenmåde er typen som handler impulsivt og spontant, og historisk set har du aldrig begået så meget som en eneste brøler eller fejltagelse, eller næsten ikke, det er ihvertfald sjældent eller ikke hændt så ofte

    *Morten har putte trylledrik i min whiskey???*

    22. | Halhård |

  • Til mit forsvar skal det lige siges at vi lige er kommet ind i det nye aar. Det har jo resulteret i at man skulle drukne sig i alkohol for ikke at savne jer alle derhjemme alt for meget i- og omkring jul og nytaar :P

    Jeg er imponeret over at I har kunne praestere at blive smidt ud fra Fik-Ret. Det havde jeg aldrig troet skulle ske, men det er jo nok fordi jeg ikke er der til at holde dig tilbage. Ja jeg har jo altid vaeret den baade fornuftige og mere tilbageholdende af os to. :S

    21. | The crockhunter |

  • Ja jeg kan godt lide piger i skoleuniform, og jeg takker for din venlige tanke angående disse. Håber dog at det bliver til mere end blot en tanke.

    Hvorfor er over halvdelen af dine billeder, billeder af drukture dernede?? Troede ellers at du tog der ned for at opleve landet ikke blot barene.
    men vil ikke sige at jeg vil være et hak bedre ,-)
    Skal hilse fra Cafe Fik-Ret. Der er skummelt som altid. Blev forresten smidt ud dernede fra den 30/12 sammen med Garde

    20. | HalHård |

  • GODT NYTÅR, søde...

    Jeg håber, du kom godt ind i det nye år :-)

    Mange nytårshilsener og et stor kram fra Annie

    19. | Miss Chiang |

  • Nu skal det lige siges at den naeste tid gaar her i Melbourne, saa der kommer nok ikke saa mange naturskQnne billeder forelQbigt.
    Men mon ikke der til Halhaards store glaede nok skal komme lidt billeder af smaa piger i skoleuniformer, eftersom der er en del privatskoler i denne by.

    18. | The Crockhunter |

  • Efter at have set div. naturskønne billeder Michael bringer herinde, er det gået op for mig at han faktisk må være det landlige svar på Galethea Ekspeditionen.

    17. | HalHård |

  • Hej Spar

    Rahbek kiggede lige forbi og fortalte om denne side

    du ser ud til at hygge dig håber at du får en rigtig fed tur dernede så du har nogle gode historie at fortælle når du kommer på cafeen igen

    16. | Jan |

  • Ja, det kan være at det er koldt i DK.... Men en jul er bare ikke det sammen, når det er varmt og man ligger på stranden. Tror ikke at man ville kunne spise flæskesteg, And, Rødkål, brun sovs med mere i den varme, så det passer mig ganske fint at være i DK... :-)

    15. | Camilla |

  • Ja ja kald i mig bare pink og alt muligt andet. Men husk nu paa at det er jer der sidder hjemme i kolde DK og ikke oplever andet end kold og trist vejr.

    Nej nu vil jeg smutte ud og se nogle kaenguroer. Ja og maaske endda lidt delfiner. Stik den hjemme i kolde DK.

    Ses snart.

    M the crockhunter

    14. | The crockhunter |

  • Jeg må sige at det er skønt at se dig i pink udgave... De klæder dig. Viser bare at du ikke er et spøgelse.... :-)

    13. | Camilla |

  • Hej Michael
    Du har altid været en sand grillmester
    dejligt at se du ikke lider nød.
    det var et overdådig måltid.

    12. | Sms dronningen |

  • Selvforsynende solbrændt fisker.. ha ha ha.. det tror jeg du har ret i..

    Leander, jeg er blot blevet et lillebitte år ældre, men ser stadig lige så skøn ud som sidst du så mig ;-) Faktisk ser jeg endnu lækre ud i dag, har fået ordnet hår, negle og bryster (Dobbelt D), så nu ligner jeg Barbie.. dvs.. en kinesisk Barbie... :-)

    Vil meget gerne ned og besøge dig.. og hilse på dig og alle fyrene... hi hi... meeeeen det koster desværre en del at tage den vej rundt om jorden...

    Men det lyder til at du har det super skægt også selvom vi ikke er der... der kommer i hvert fald en del alkohol indenbords ;-)


    11. | Miss Chiang |

  • Ja det var super sjovt at snakke med dig den anden nat. Men ja jeg var da vist lidt stiv den aften.

    Ja og ham Brandan var da en maegtig sjov fyr, men det var de nu allesammen. Nu en skam i ikke kunne vaere der til at feste med mig.

    Men jeg kan forstaa du har holdt fQdselsdagsfest uden at invitere mig, eller informere mig om at du er blevet et aar aeldre. Tillykke med det gamle tQs. Runder snart pensionalderen.

    10. | The crockhunter |


  • Brendan, er det ham fra Beverly Hills 90210?

    Annie jeg forslår at Leanders prfolnavn til Farmerdating skal være noget i stil med " Traktorglad fyr 24 " " Selvforsynende solbrændt fisker "

    9. | Halhård |

  • Jep, billede nr. 38 er helt fino :-)

    Super godt at snakke med dig Leander i tlf, selvom du var lidt stiv - i øvrigt lød han ret sød, ham din nyfundne ven Brendan... ;-)

    8. | Miss Chiang |

  • 1. Jeg har allerede en datingprofil paa farmerdating

    2. Nej i faar ikke mit brugernavn

    3 Jeg ER crockhunter nr. 1 nu, efter min naermeste rival er afgaaet ved dQden. RIP Steve..

    4. Er glad for at i fQlger med paa min side.

    5. Det er fandme ogsaa rart at se i bruger gaestebogen..

    Michael The crockhunter Leander

    7. | Leander him self |

  • Annie, jeg mener at vi bør tage billed 38 til Leanders Farmer Dating profil.

    PS LEANDER din blege dreng, godt at se at solen bider på dig dernede.

    6. | Halhård |

  • Bare fordi man ser lidt godt ud.
    Men jeg mener at vide Crokodillemanden
    er meget lille!!!!

    5. | Far |

  • Michael, det er super fedt at se og følge med i jeres bedrifter :)
    er enig med de andre ligheden med croc er nu stor da!!!
    take care!!!!!! knuzzz

    4. | cat |

  • Som sagt... billede nr. 32 er lige til farmerdating.dk - du siger bare til, når vi skal oprette en profil til dig ;-)

    3. | Miss Chiang |


  • jeg håber ikke det er hamp planter du slæber rundt på, på billed nr 33.....

    2. | Honey |

  • Er jeg den eneste som synes at Leander ligner Crocodille Dundee på billed nr. 32????

    Lighederne er jo yderst slående

    1. | Halhård |

  • Navn:*

    Kommentar:*

 
Travelmarket Danmark
Rejsesøgemaskinen Travelmarket.dk søger mere end 1.000 websider for at finde den bedste og billigste rejse til dig.
EmediateAd