Travelmarket Danmark
Vælg land:
Log ind
 

Gratis Rejsedagbog

 

 
kalle » Beretninger » Fest og ballede :)

Fest og ballede :)

Jeg skrev i min sidste beretning at humoeret med garenti var bedre end da jeg skrev sidst. og ja, er i godt humoer. de sidste dage har staet paa fest, ballede og vindende poker!!


Der er nu 2 dage til main eventen. der siges der kommer til at vaere 10.000 spillere med, saa man skal vaere heldig og dygtig bare at komme til dag 2. men jeg er optimistisk og isaer da jeg har faet tur i pokeren igen!


Siden sidste har jeg vundet 2000 $. jeg har vaeret heldig og haft de rigtige marginaler. blandt andet ramt en 2 outer pa river i en all in og en runner runner staright i en all in. saa jo heldet er kommet tilbage. og saadan noget er jo dejligt :)


Samtidig er Janus og hans ven michael kommet til vegas. vi har festet sammen, og spist og haft det rigtig sjovt. de tager afsted i morgen, da de koerer nordpaa. de har lejet en Ford Mustang capriolet (er det saadan det staves?) og koerer rundt i usa her i 3 uger. det vil jeg ogsaa goere en dag. nogen der vil med? :)


Jeg kan desvaerre ikke oploade billeder da de her computere er fra ruder kongens tid :) Saa det maa i vente til jeg kommer hjem.


Og saa sender jeg ellers noget af alt det her solskin og varme til danmark. lyder til i har brug for det. her er det 8 dag i traek med solskin og 45 grader! pyha.


Hyg jer. Naeste kommer naar jeg har spillet dag 1 faerdig.


Carsten

Beretnings info

 
Travelmarket Danmark
Rejsesøgemaskinen Travelmarket.dk søger mere end 1.000 websider for at finde den bedste og billigste rejse til dig.
EmediateAd