Hjertelig tillykke med fødseldagen. Du er ikke glemt, selvom du er langt væk. Vi håber, du bliver fejret på behørig vis - hvad det så er i El Salvador? Vi kunne godt bruge lidt af varmen hos dig, men kunne sikkert godt undvære busserne ;-) Vi håber, du fortsat har det godt og glæder os til at høre mere fra dig.
Kærlige hilsner fra Trille og Henrik
8. | Trille og Henrik |
muchas gracias :D mi español mejorarà cada dia :)
og snart bliver jeg sikkert sej til det :D
7. | Cecilie |
Hey sille add mig lige til mailen skal jo lige være updated ang. din færden i verdenen :) katrinelp@mail.dk
6. | Fætter Morten |
Hej Malle og co.,
SKØNT at høre om jeres rejse. Det lyder fedt, og som om I oplever rigtigt meget. NYD DET, bliv ved med at skrive, HYG JER.....og KNUS.
Gitte
5. | Gitte |
Querida Sobrina,
Te felicito con tu espanol.
Det er med stor fornoejelse at jeg foelger med i din rejse og jeg foeler mig taettere til Danmak og familie der hjemme naar jeg laeser din dagbog.
Abrocos
Tu tio
Arne
4. | Arne Hvidbo |
om det virker eller ej, hvad ved jeg - vil bare opfordre jer til at sende en pakke med noget varme! ¨- solen evt. for den tror jeg I har stjålet.
Her er koldt koldt RØV KOLDT! sne og is... var ude og kælke på sne/IS i går aftes.
Ader bvader- hav det så rart og hils solen fra mig :)
3. | Kathrine Jesting |
Hej Amalie og jer andre globetrottere...
Dejligt at høre om jeres rejse. Det er dejligt at man kan følge med her hjemme fra det kolde Danmark.
Hyg jer og NYD det.
Knus mor
2. | Anne Mor |
vær vor gæst vær vor gæst
vor betjening den er bedst
bind din hvide serviet cherie
mens vi gør klar til fest :D
se mig jeg en gæst
Det skulle gerne virke det her log sjov, modtog bare ikke nogen "dette er en prøve" mail..
Håber I har det sjovt dernede sydpå, danmark er hvertfald blevet lidt koldere uden jer ;)
Glæder mig til at høre fra jer.
1. | Frederik Thers |
Rejsesøgemaskinen Travelmarket.dk søger mere end 1.000 websider for at finde den bedste og billigste rejse til dig.