-
Skriv i gæstebogen
-
hey i skønne tøser..
ja det bliver lige en fælles hilsen til jer:) herhjemme i dk går det ganske okay, søger lejlighed i århus med to veninder og min bror skal ud og se på noget for os nu her:) glæder mig vildt til at i kommer hjem, selvom i så stadig er lidt langt væk, men det kan dsb vel hjælpe med :) håber i har det fantastisk, savner jer..
mange kram fra Pernille
12. | Pernille |
-
One more week! one more week! Can´t wait to see you but as nana says "I´ll have to!"
11. | Maura Murphy |
-
Fedt at læse dine beretninger! en dejlig kontrast til min eksamens læsning, hehe:)
Nu glæder jeg mig rigtig meget til at se dig igen, for der er virkelig ikke lang tid til. og glæder specielt til at se dine runde kinder:)
Knus christina
10. | christina |
-
Kære Sarah
Tak for dine meget fine beretninger om glæder og trængsler. Det er et imponerende projekt du har begivet dig ud på. At så systemerne svigter lidt er vist nok at forvente i Afrika. Du får i hvert fald oplevelser for livet - og gode perspektiver at spejle din fremtid i. Kan godt misunde jer jeres ture rundt til de vilde dyr m.m.
Vi drager til Vietnam og Cambobia i morgen på turist-tur, så du er tilbage i DK før os. Forventer at tabe os med den sunde tropemad (masser af frugt og grønt), undrer at du har haft den modsatte effekt.
Bare enormt mange hilsner
Anna Lise & Niels
9. | Anna Lise & Niels |
-
Hej Sarah,
dejligt med alle de gode billeder. Nu kan jeg rigtig forestille mig hvor I bor, hvordan børnehjemmet ser og nyde Safaribillederne.
Hvor ser I bare glade ud!! og solbrændte lækre tøser!!!
Nu er Marie-Louise hos jer, og jeg håber at I rigtig kan nyde de næste uger sammen med hende.
Der venter jo flere spændende oplevelser. Husk at synge fødselsdagssang for Majken på fredag. Mange kærlige hilsener og kram fra Ruth
8. | ruth |
-
hej sarah, hvor oplever du bare meget...
det var så dejligt at snakke/skrive med dig i dag, det er noget anden, end "bare" at læse noget du har skrevet.
savner dig...
knus og kys..
cecilie
7. | cecilie |
-
HI Sarah, delighted to see your photos , they look great. Hope you are having a good time. Your Mum ,Dad and laura are with your nanna at the moment.Laura did the usual shopping.
6. | mary hennessy lansdowne valley |
-
Hej Sarah
Håber du og Majken har det godt.
Det lyder som om det er noget af en oplevelse. Det lyder super spændende men også ret hårdt......lidt skræmmende at børnene bare hiver op i jeres tøj osv. Hmm, håber da snart at de har vænnet sig til jer :)
Fedt at I har mulighed får at mødes med Pernille og Alda. Du må hilse den mange gange.
Jeg nyder at være hjemme hos Martin, men er godt nok også misundelig på jer.
Kæmpe kram Nina
5. | Nina |
-
HEJ sarah. hvor lyder det bare fedt det hele, får det helt dårligt over bare at være her i lille DK, hvor det har sneet!(ku så meget godt bruge 35 grader, er helt bleg, tror snart jeg overgår dig på en vinterdag, hehe) Lyder som om du har det fantastisk. Var det ik fedt at tage dykkersertifikat?
jeg har det super, medicin studiet er rigtig godt, og det er spændende alt sammen- dog bortset fra at jeg skal til eksamen d. 1 april og derfor bruger hele min påskeferie på at læse, når jeg ellers kan tage mig sammen.
Alt er som det plejer herhjemme. Jan har søgt ind på kiropraktor, og det kan man jo "desværre" kun læse i odense:) så det blir lidt spændende om han kommer ind der. Min familie er i norge, bortset fra min far, så jeg er hjemme hos ham her i påsken og hygge. Var sammen med nynne og benne i mandags hos benne, hvor vi spiste og snakkede, det er jo så sjændent vi ser hinanden, så der var nok at snakke om:)
det var dejligt at læse lidt om hvad du laver, da jeg nu endelig har fundet ud af din rejselog.
glæder mig til at høre nyt.
savner dig rigtig meget, det blir nu ik dårligt at få dig hjem igen.
knus christina
4. | christina |
-
Kære Sarah.
Nu har vi læst en masse om dine eventyr i Afrika, så vi synes du skal have en tilbagemelding.
Det lyder ret så spændende og interessant det du oplever dernede, men er det kun en fornøjelsestur eller skal I også hjælpe til med nogle ting, så som at grave brønde!!!
Nå vi kan forstå at I skal begynde at undervise i en skole, men hvad er det I skal undervise i.
Vi håber det fortsætter med at være en god tur og at maven og vægten kan holde til det.
Kærlig hilsen Lis og Freddy.
3. | Lis og Freddy |
-
Hej Sarah
Vi fik lige lyst til at skrive til dig, håber du har det godt og vi er glade for at høre fra dig om de spændende ting du oplever. Også om hvordan du klarer "hullet" det bliver vist endnu en udfordring.
Godt gået og spændende må det være.....
Knus fra Vinstrup´s
2. | Nancy og Vagn Vinstrup |
-
Hey Sarah!
Lyder til du har det skønt, dejligt at høre!
-Og uh, delfiner, det gad jeg virkelig godt prøve.. De skulle jo have healende krafter:-) ikke at du har noget, der skal heales, men alligevel.. delfiner er fantastiske! Elsker også deres rallende lyde..
Dejligt at du har den her side, så man kan følge med i, hvordan det går! Lyder indtil videre rigtig spændende, skal helt sikkert også til Afrika en dag.
Ha det fantastisk!
Kram din ged
1. | Kirstine |
-